Semená

Spoločnosť Poľnoprodukt sa zaoberá maloobchodným predajom, ale aj veľkoobchodnou distribúciou semien firmy Polan, ktorá vysoko spĺňa kritériá kvality EU.

Polan je poprednou šľachtiteľsko-semenárskou spoločnosťou s viac ako 150-ročnými skúsenosťami. Spolupracuje so šľachtiteľsko-výskumnými spoločnosťami a to nielen na území Poľska, ale aj v rámci EU, napr. Nemecka, Česka, Lotyšska, Bieloruska, Ukrajiny a i. V ponuke má zeleninových semien, kvetinových semien a bylín aj rôznorodé semená na klíčky, ako napr.: sója, lucerka, žerucha, brokolica, šošovica, červenej kapusta, ktoré sú určené na pestovanie v domácich podmienkach, samozrejme s návodom na vypestovanie klíčkov - sú určené pre tých, ktorí uprednostňujú zásady racionálnej výživy.

Ďalšou prednosťou semien firmy Polan je, že niektoré druhy zeleniny sú balené vo väčších baleniach, napr. fazuľa, mrkva, cibuľa, uhorky, petržlen, cvikla, kukurica a i. Všetko podľa požiadaviek klienta. Zákazníci si napríklad práve z firmy Polan obľúbili u nás takmer zabudnutú  a na slovenskom trhu zriedkavú odrodu kapusty Kamenná hlava, ale aj cesnak Jary, ktorý vydrží pri skladovaní až 12 mesiacov.