Sadbové zemiaky

SADBOVÉ ZEMIAKY „MINIHĽUZY“ - KRABIČKA cca 1,3 KG

MAĎARSKÉ:
IMPALA – VEĽMI SKORÁ – žltá šupka/svetlo žltá dužina 
RED SCARLET – SKORÁ- ružová šupka/ žltá dužina
AGRIA – STREDNE SKORÁ – žltá dužina
DESIREE – STREDNE SKORÁ

HOLANDSKÉ:
ADORA – VEĽMI SKORÁ – žltá
ANNABELLE – SKORÁ ŠALÁTOVÁ ODRODA – žltá

5 kg balenie zemiakov: 

IMPALA – VEĽMI SKORÁ 
Odroda s vysokými úrodami a peknou hladkou šupkou s dobrou odolnosťou chrastavitosti.
Najpopulárnejšia veľmi skorá odroda na trhu!!
Veľké, vyrovnané, ovalno-dlhé hľúzy s plytkými očkami, svetložltou šupkou aj dužinou.
Pevný varný typ s dobrými chuťovými vlastnosťami.
Vhodná aj na stredne dlhé skladovanie
Dobre odolná chrastavitosti, háďatku a rakovine.
Varný typ: AB
Skladovateľnosť: Dobrá 

FRANCISCA – SKORÁ 
Francisca je skorá, vysoko úrodná odroda. Vyznačuje sa oválnymi hľuzami s plytkými očkami, jemnou hladkou šupkou a peknou žltou dužinou. Francisca sa vďaka svojim excelentným kulinárskym kvalitám teší širokej obľúbenosti na trhu. Je vysoko odolná voči háďatku Ro1, Ro4 hubovému ochoreniu vločkovitosti, mokrej bakteriálnej hnilobe, chrastavitosti, odieraniu, mechanickému poškodeniu a rakovine zemiakovej. 
Varný typ: B

CAMPINA – SKORÁ
NOVINKA - skorá konzumná odroda, dobre sa skladuje, nerozvára sa.  Hľuzy pekného oválneho tvaru, s hladkou šupkou s plytkými očkami a vynikajúcou chuťou. Je určená aj pre pestovanie v ekologickom poľnohospodárstve. Má vynikajúcu odolnosť voči vírusovým chorobám najmä Y-vírusu, Rhizoctoniii striebritosti, hnedej škvrnitosti a Y –NTN. Má vysokú odolnosť voči plesni zemiakovej na hľuzách. Odroda dosahuje vysoké úrody. 
Varný typ: AB s nízkym obsahom škrobu. 

PRINCESS–POLOSKORÁ
Poloskorá konzumná odroda, šalátová. Varené hľuzy pevné, výborné, jemnej chuti, sýto žltá netmavnúca dužina, šupka žltá. Tvar hľúz oválny, vyrovnaný, veľmi vzhľadný. Počet pod trsom je vyšší, výnos stredný až vysoký. Stredne odolná chrastavitosti, rakovine zemiakov rezistentné. Dobre sa skladuje. 
Má vysokú odolnosť voči mokrej hnilobe, pliesňam vňate aj hľúz, hnedej škvrnitosti a chrastavitosti.
Varný typ: BA

RED SONIA – VEĽMI SKORÁ
Atraktívna konzumná odroda. Má červenú veľmi hladkú šupku, pekné oválne hľuzy, sýto žltú dužinu a príjemnú chuť. Dosahuje veľmi rýchlo stredne veľké hľuzy so stabilnou vnútornou kvalitou
Odroda vhodná na skladovanie.
Varný typ: B

COLETTE – VEĽMI SKORÁ
Veľmi skorá stolová odroda, ktorá vyniká pekným dlho oválnym a stabilným tvarom hľúz, hladkou šupkou, plytkými očkami a žltou farbou dužiny. V skupine veľmi skorých odrôd má vysoké úrody. 
Skladovteľná a veľmi chutná až do neskorej jari.
Varný typ: BA

ELFE – SKORÁ
Skorá konzumná odroda s pevnou konzistenciou a vynikajúcou konzumnou hodnotou. Hľuzy sú oválne až dlho oválne, očká plytké, dužina sýto žltá. Úroda konzumných hľúz je vysoká. Nízky sklon k mechanickému poškodeniu.
Varný typ: B

10 kg balenie zemiakov:

RED SONIA – VEĽMI SKORÁ
Atraktívna konzumná odroda. Má červenú veľmi hladkú šupku, pekné oválne hľuzy, sýto žltú dužinu a príjemnú chuť. Dosahuje veľmi rýchlo stredne veľké hľuzy so stabilnou vnútornou kvalitou
Odroda vhodná na skladovanie.
Varný typ: B

ANUSCHKA – VEĽMI SKORÁ
Veľmi skorá konzumná odroda s vynikajúcou konzumnou hodnotou. Hľuzy sú príťažlivého vzhľadu, oválne s plytkými očkami a tmavožltou dužinou. Úroda hľúz je vyššia, vyžaduje skorú výsadbu. Má dlhú dobu vegetačného kľudu, vyznačuje sa dobrou skladovateľnosťou.
Varný typ: AB

LAURA – STREDNE SKORÁ
Stredne skorá odroda s červenou šupkou a veľmi peknou sýto žltou dužinou. Vzhľadné podlhovasto oválne hľuzy s plytkými očkami zostávajú po uvarení pevné, dobrej chuti bez tmavnutia dužiny. Atraktívnosť odrody podčiarkuje úroda veľmi vysokého tržného tovaru vhodného aj na pranie. 
Varný typ: B